Asya Kübra Cankara

Klinik Psikolog

(15)
ÇEVRİMİÇİ/SEANSA BAŞLA
 • 26 Seans
 • 17 Danışan
 • Seans Süresi: 50 Dakika
 • Seans Ücreti: 600.00 TL
İstanbul Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Üniversitenin 2.yılından itibaren stajlarına başlamıştır. İlk gönüllü stajını Coca-Cola İçecek A.Ş.'de örgütsel psikoloji alanında Verimli Çalışma, Stres Yönetimi gibi seminerlerde aktif olarak yer alarak stajını tamamlamıştır. Zorunlu stajını üniversite döneminin 3. yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ayaktan ve yataklı serviste klinik gözlem, visit çalışmalarına katılım Psikoloji laboratuarında test uygulamalarına katılma (Rorschach, MMPI, Kent+Porteus, WAIS ) Psikoeğitim toplantılarına katılım ile gerçekleştirmiştir. Üniversite döneminde gönüllü stajlarına Pedamed çocuk&ergen akademisinde devam etmiş olup DEHB, Disleksi, Okul başarısızlığı, Sosyal İçe Dönüklük alanlarında MOXO dikkat testi, Oyun Terapisi gibi çeşitli ölçüm ve terapi tekniklerini gözlemlemiştir. Bir diğer Lisans Dönemi Stajını Özel Eğitimle Yeniden Doğuş Özel Eğitim Merkezinde Gerçekleştirmiş Olup, özel gereksinimli bireylere verilen psikolojik destek çeşitli testler ve uygulamalar ile ilgili gözlem yapmıştır. Lisans Eğitim Döneminin ardından İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji alanında Dr. Öğr. Üyesi Esengül Kayan Danışmanlığında "Üniversite Öğrencilerinde Obsesif Kompülsif Belirtilerin Tür, Sıklık ve Dağılımının Sosyodemografik Değişkenler ve Kaygı ile İlişkisinin incelenmesi" üzerine yazdığı tez çalışması ile mezun olarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almıştır. Klinik Psikoloji ders döneminde Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç ile Kişilerarası Psikoterapi yönelimli süpervizyon çalışmalarına devam etmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesinde 450 saatlik teori eğitim ve süpervizyonlarını tamamlayarak Aile Danışmanı unvanını kazanmıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü Emre Konuk'tan EMDR 1. Düzey eğitimini Teori & Süpervizyonları ile tamamlamıştır. Şuanda Dual Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde ve Therapia Psikoloji'de aktif olarak yetişkin ve çiftlerle çalışmakta olup, aile danışmanlığı hizmeti vermekte bir yandan da alandan öğrenci ve mezunlara yönelik seminerler vermektedir. Uyguladığı Psikolojik Testler Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Porteus Labirentleri Testi Cattel 2A-3A Zeka Testleri Benton Görsel Bellek Testi Burdon Dikkat Testi Frankfurter Dikkat Testi Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi Gessel Gelişim Testi Peabody Resim Kelime Testi Aile Çiz Testi Terapötik Kartlar

DENEYİMLER

SERTİFİKALAR

 • BEYKENT ÜNİVERSİTESİ - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

 • DAVRANIŞ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ - EMDR 1. DÜZEY

 • DUAL EĞİTİM VE DANIŞMANLIK - BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ

 • DUAL EĞİTİM VE DANIŞMANLIK - OBJEKTİF&PROJEKTİF TESTLER

 • LİFE PSİKOLOJİ - TERAPÖTİK KARTLAR

 • PSİKOLOJİ AKADEMİSİ - ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ

 • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - AİLE DANIŞMANLIĞI

 • Yorum

  Kendimi çok rahat hissettiğim bir ortam sağladı Asya hanım.Gayet içten ve samimiydi.Anlattıklarıma göre beni güzel yorumladı kendimi iyi ifade ettiğimi belirtti.İletişimini çok beğendim bir sonraki seansı iple çekiyorum.

 • Yorum

  Asya hanımla sosyal medya üzerinden yapılan bir duyuru ile ulaştım. Kaygı problemleri ve takıntılı düşünceler ile ilgili şikayetlerim vardı. İlk seans sonrasında ölçekler kullandı. Bakış açısı geliştirme ve bir çok davranışsal müdahaleler ile farkındalık kazandım. Olayları ve durumları seçenekli düşünmeyi öğrendim beni içinde bulunduğum kısır döngüden kurtulmamı sağladı.Verdiği ödevlerle terapiden arta kalan zamanlarda da bakış açımı, durumları algılama yeteneğimi güçlendirdi. Seanslarda da gayet sıcak kanlı ve ilgiliydi. Sosyal medya üzerinden de çok güzel film ve kitap tavsiyelerinde bulunuyor. Kendisine teşekkür ediyorum ve çevremdekilere de tavsiye ediyorum.

 • Yorum

  Kübra hanım çok sıcakkanlı ve bir o kadarda anlayışlı bir kişiliğe sahip. Almış olduğu eğitimi ve etkin iletişim becerileri sayesinde panik atak krizlerim son buldu. Sadece panik atak sorunlarımda değil güncel pandemi döneminin getirmiş olduğu sıkıntılı, stresli dönem üzerine terapilerde yaptık. Tüm bu stresli zamanlarımda donanımlı bir şekilde durumların düzelmesinde yardımcı oldu. Kendisi işini çok severek ve özenle yapan, benimde çok içtenlikle tavsiye edebileceğim bir uzman.

 • Yorum

  Kendisi ile çok tesadüfi olarak tanıştık ancak gerçekten tam olarak iyi olacak hastanın doktor ayağına gelir sözü gibi oldu :) . İlgisi, işine olan bağlılığı ve takibi, güven veren bilgisi ve gerçekten ‘dinliyor’ olması ayrıca en önemlisi mesleğine olan tutkusu o kadar hissediliyor ki yıllardır çözmeye çalıştığım düğümler sayesinde kendiliğinden açılıyor gibi hissediyorum. Bu alanda destek almak isteyen herkese ciddi olarak tavsiye edebileceğim bir Uzmandır. Kısa zamanda katettiğim yola bakınca iyi ki tanımışım diyorum. Sevgilerimle...

 • Yorum

  Kübra hanıma bir arkadaşımın tavsiyesi ile gitmeye başladım, 4 aydır her hafta devam ediyorum. Yaşadığım sorunların arka planını görmemi, daha geniş bakış açıları kazanmamı, hayatımdan aldığım zevki artırmamı, asla değiştiremeyeceğimi düşündüğüm şeyleri değiştirebilmemi sağladı. Görüşmelerimizle ilgili ileriye dönük de plan yapıp, seansı yönlendirmesi, daha önce konuştuğumuz konuların kopuk şekilde kalmıyor oluşu sevdiğim özelliklerinden. Aynı zamanda şahsi görüşlerini hiçbir zaman terapiye yansıtmıyor oluşu temel güven duygumun oluşmasında ve devamlılık göstermemde oldukça etkili oldu. (bu sebepten daha önce başka bir terapistimi bırakmıştım). Terapi düşünen herkese tavsiye edebilirim.

 • Yorum

  Kübra Hanım ile süpervizyon kapsamında tanıştık. kendisi ile bir çok seans yaptık. kişilik bakımından çok sıcak kanlı, iyi bir dinleyici ve kibar bir insan. seanslarımız verimli geçtiği için zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorum. verdiği ödevler, öneriler, kullandığı teknikler sayesinde farkındalığımın arttığını düşünüyorum,olaylara farklı açılardan bakabiliyorum,kendimi anlayabiliyorum, sorunlarıma çözümler bulabiliyorum.seanslardan sonra kendimi daha rahat,kararlı ve özgüvenli hissediyorum .Kendisine teşekkür ediyorum ve çevremdeki insanlara da tavsiye ediyorum.

 • Yorum

  Asya Kübra Hanım ile zor bir zamandan geçerken nasıl en zararsiz atlabiliriz konusunda online destek aldım Kübra Hanım pozitif enerjisiyle ve bakış açısı ile bize çok yardımcı oldu online destek almaya onyargili oldugum halde cok faydasını gördüm kendisine burdan tesekkurlerimi iletiyorum. Bence ihtiyac olsun olmasın herkesin destek alması tarafsız birine sıkıntılarını dusuncelerini aktarması gerekli. Kübra hanıma her konuda güvenebilirsiniz herkese iyi gelecek bir enerjisi var. İyiki varsınız.

 • Yorum

  Kübra hanım, kendinizle alakalı sizin bile fark etmenizin zor olduğu şeyleri fark edip bunları görmezden gelmek yada gömmek yerine iyice üstüne gidip güven veren ses tonuyla çözümlemeyi başarıyor. Kübra Hanımla konuşurken bilinç altınızı dökebilmeniz çok önemli çünkü benim gözlemlediğim kadaryıla bilinç altınızdaki kilitli tuttuğunuz şeylerin kilidini açıp aslında o kadar da kötü yada korkulacak bir şey olmadığını gösteriyor. Çok iyi bir dinleyici ve sizinle konuşurken yine fark etmediğiniz kritik şeyleri anında not alıp onların üstüne yoğunlaşmamızı sağlıyor. Asla kolaya kaçmıyor her şeyi olması gerektiği şekilde değerlendiriyor.

 • Yorum

  Kübra Hanım ile bir tavsiye üzerine tanıştım. Hayır diyememe ve sınır koymak ile ilgili sorunlarım vardı. Kendisinin daha ilk seansta bile tespitleri, soruları, gözlemleri ile bende bir ışık yaktı. 2 aydır devam ediyorum seanslara ve Sizi önemsediğini, desteğini ve en önemlisi anladığını hissedebiliyorsunuz. Kontrol edebileceklerimin farkındayım, bir diğerinin sorumluluk çantasını alma noktasında bilinçlendim ve daha bir çok değişim.. Kendisi çok sıcakkanlı ve içten, terapi düşünen herkese tavsiye edebileceğim bir uzmandır.

 • Yorum

  İlk defa bir terapiyi asla bırakmayacağıma dair kendime söz verdim. Kendimi bildim bileli birçok psikologla çalıştım. Biraz da benden kaynaklı olarak hiçbirninin sonunu getiremedim. Bu defa farklı olacağını daha ilk seans sonunda hissettim. En ihtiyacım olduğu ve en dayanılmaz noktada canımı en çok acıtan noktaya pansuman oldu Asya Hanım. Emeğini ve desteğini hissetmek çok güzel. Bizim daha çok yolumuz var belki ama ben şimdiden birlikte bir şeyleri başarabileceğimizi biliyorum.

 • Yorum

  Asya Kübra Hanım ile bir tavsiye üzerine tanıştım. Bir danışan olarak sıcak ve destekleyici yaklaşımı ile benim kendimi ifade etme sürecimi kolaylaştırdı. Bununla birlikte etkin dinleme yöntemiyle bana sorular sorarak üzerinde çokça düşündüğüm ancak çözümde zorlandığım noktalarda bana ışık yaktı. Aynı zamanda seans sonrasındaki devam eden sürecin takibini de etkili ve dikkatli yaptığı bir sonraki seanstaki uygulamaları ilerletirken yansıttıklarından belli oluyordu. Kendisi ile devam eden sürecimin oldukça verimli ilerlediğini söylemeliyim. Online süreçte bile sizinle göz teması kurduğunu hissedebilirsiniz.

 • Yorum

  Akıcı ve anlaşılabilir bir konuşması ve ses tonu var. Buz dağının altındaki asıl sorunları tespit edebilmek için güçlü koçluk soruları soruyor. Sizi anladığını, anlamaya çalıştığını, dinlediğini hissedebiliyorsunuz. Bazen sizinle birlikte anlık olan konuşmaya dalarak ana konudan uzaklaşabiliyor olsa da hızlıca geri toparlıyor. Randevu tarih ve saatlerine her zaman uyuyor ve müşteri taraflı yaşanan aksaklıklarda esneklik sağlayabiliyor. Randevu öncesi hatırlatmalarla unutmamanız konusunda destek oluyor

 • Yorum

  Asya hanım ile yaklaşık 8 seans yaptık. Ben de rehber öğretmenim alana yakın biri olduğum için daha net görebildim ki Asya hanım çok iyi ve özverili bir terapist.Sürekli verdiği ödevler ve her seans sonrasında o ödevleri kendisi tek tek yazarak bana atması sonrasında ise takip etmesi bunların hepsi onu tercih etmeniz için ciddi sebepler ayrıca hiçbir zaman da saate bakmaz içtenlikle vaktini ayırır size. Benim farkındalık kazanmamda ve iyi hissetmemde çok etkili oldu kendisine çok teşekkür ediyorum

 • Yorum

  Merhaba, Asya Hanım ile bir arkadaşımın kurumlarının instagram adresini takip etmesiyle tanıştım. İletişim şeklinin çok iyi olmasıyla kendisine daha ilk seansta açıldım ve birkaç seans içinde kendimdeki ilerlemeyi gördüm. Yönlendirdiği doğru yaklaşımlarla sonuca çok yakın olduğumu düşünüyorum. Şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum. Herkese tavsiye ederim. Hatta kayınvalideme tavsiye ettim ama tabii etik olmayacağı için aynı kurumdan farklı bir psikoloğa gidiyor.

WhatsApp